12/09/2014

Warming Breakfast for Winter Time


 You wake up in the morning and it is cold in the house. You just wish to stay in your warm bed and never get up. Trust me, I know this feeling. However there are always loads of things that needs to be done throughout the day, and let's be honest here, we need to eat in the morning. And because it is freezing outside, and is still cold in your home too, the best thing to warm you up a little bit is (beside a warm dressing gown) hot tea and apples...with cinnamon.
 I can tell you, cinnamon is my autumn/winter must have. I am totally obsessed! I add grounded cinnamon to my tea and meals as much as I can. Maybe it is because of me freezing all the time...

. . . . .

  Probudíš se ráno a doma je zima. Přeješ si jen zůstat v teploučké posteli a už nikdy nevylézt. Věřte mi, znám ten pocit. Ale je zde stále mnoho věcí, které musíme přes den udělat, a buďme k sobě upřímní, musíme ráno něco sníst. A protože venku mrzne a ve tvém domě je stále ta zima, nejlepší věcí jak se trochu zahřát (vedle teplého županu) je horký čaj a jablka...se skořicí.
  Můžu vám říct, skořice je moje podzimní/zimní nutnost. Jsem jí naprosto posedlá! Přidávám skořici do mého čaje a jídel co nejvíce můžu. Možná je to tím, že pořád mrznu...


Stewed Apples
2 apples
1 orange (optional)
150 - 200 ml of water
2 tsp of butter
3 tbsp of brown sugar
1/2 tsp of ground cinnamon
1/4 tsp of ground nutmeg

Tea
2 tea bags of rooibos tea
1l of hot water
2 - 3 slices of orange
1/4 tsp of cinnamon
1/4 tsp of nutmeg
____________________

Dušená Jablka
2 jablka
1 pomeranč (volitelné)
150 - 200 ml vody
2 lžičky másla
3 lžíce hnědého cukru
1/2 lžičky skořice
1/4 lžičky muškátového oříšku

Čaj
2 sáčky čaje rooibos
1l horké vody
2 - 3 plátky pomeranče
1/4 lžičky skořice
1/4 lžičky muškátového oříšku


1) Peal and core the apples.

. . . . . 

Oloupejte a odstraňte jadérka jablek.


2) Slice these apples on small even pieces (about 2x1 cm).

. . . . .

Nakrájejte jablka na malé kousky (něco okolo 2x1 cm).


3) Make sure to prepare something around 150ml of water.

. . . . . 

Připravte si něco okolo 150ml vody.


4) Put the butter, brown sugar, cinnamon and nutmeg in the saucepan and wait until the butter is melted and the sugar is caramelised. Then add quickly previously prepared water and stir until is all combined.

. . . . .

Vložte máslo, hnědý cukr, skořici a muškátový oříšek do hrnce a počkejte dokud máslo nebude rozpuštěné a cukr zkaramelizovaný. Pak rychle přidejte předtím připravenou vodu a míchejte dokud není vše dostatečně promíchané.


5) After that just add apples into the saucepan and mix well together, so your apples are completely under the water (if they are not - add more water).
. . . . .

Poté jen přidejte jablka do hrnce a vše dobře promíchejte, tak aby jablka byla naprosto pod vodou (jestli nejsou - přidejte vodu).


6) You can sprinkle it with more of the cinnamon and sugar. Now you wait until the mixture is boiling. Turn to medium heat, cover with a lid. Wait about 10 minutes until the apples are nicely soft.

Tip: You can also add a little bit of fresh orange juice or pieces of pear to make it more sweet.

. . . . .


Můžete to posypat znovu skořicí a cukrem. Teď už jen počkáte dokud to celé nezačne vařit. Přepněte na střední teplotu a zakryjte pokličkou. Počkejte zhruba 10 minut, do té doby, než budou jablka hezky měkká.

Tip: Také můžete přidat trochu čerstvého pomerančové šťávy nebo kousky hrušky, aby to bylo více sladké.


7) Now it is time to prepare our delicious tea. I used Lord Nelson Rooibos Natural.

. . . . . 

Nyní je čas připravit si náš výborný čaj. Na to jsem použila Lord Nelson Rooibos Natural.


8) Prepare a 1l jug with a few slices of orange and 2 tea bags in it.

. . . . . 

Připravte si 1l džbán nebo konvičku s plátky pomeranče a 2 sáčky čaje.


9) Pour it with water and wait until your tea is leached. After that you can add cinnamon and nutmeg.

. . . . . 

Zalijte to vodou a počkejte, dokud se čaj nevyluhuje. Poté můžete přidat skořici a muškátový oříšek.


 You can do this recipe also with pears or add what ever spices you like more. It is all up to you! When you have time on weekend it is for me the perfect way to start the day. If you try it, be sure to post it on Instagram and tag me in it, so I can see! :)

. . . . . 

Tento recept můžete také udělat s hruškami nebo přidat koření, které máte rádi. Je to vše na vás! Když mám o víkendu čas, je to pro mě to nejlepší, čím začít den! Jestli to zkusíte, fotku určitě přidejte na Instagram a označte mě, ať to vidím! :)

Love life,
Lucy

No comments:

Post a Comment